לבדיקת זכאות לפיצוי חייגו: 072-3930741

המדריך לועדות רפואיות במוסד לביטוח לאומי

במאמר זה תלמדו: מתי מגיעים לוועדה רפואית של ביטוח לאומי, מהי סמכותה של וועדה כזו ומדוע חשוב לפנות ולהתנהל מול עורך דין לביטוח לאומי לפני שניגשים אליה.

עו"ד כלנית זיו - חשיבות הייצוג בועדה רפואית

זומנתם לועדה בביטוח הלאומי ?

לייעוץ בדבר זכאותכם לפיצוי - מלאו את השאלון הבא:

לביטוח הלאומי פונים עם עורך דין!

להחלטות המתקבלות בוועדה רפואית ישנן השלכות ישירות (וכבדות!) על יכולתנו להתמודד עם ליקויים בריאותיים. על כן, חשוב מאוד שניערך אליה ברצינות ויש רק דרך אחת בה נוכל לעשות זאת ביעילות: להתנהל מול עורך דין לביטוח לאומי.

מדוע כדאי לנו לעשות זאת?

ראשית, עורך דין לביטוח לאומי יסייע לנו לארגן באופן יסודי את כל החומרים הפורסים את רשימת הליקויים שלנו: סיכום מחלות וטיפולים, אישורי אשפוז, צילומי רנטגן, חווות דעת רפואיות ועוד כך שנוכל להציג אותם "על מגש של כסף" בפניה של הוועדה הרפואית.

שנית, הוא ישמש כ-"מצפן" שיעזור לנו לנווט בין נבכי הבירוקרטיה ולהגיש תביעה מסודרת לידי ביטוח לאומי.

שלישית, עורך דין לביטוח לאומי יעניק לנו ליווי וייעוץ משפטי – לרבות ייצוג בוועדה רפואית ויוכל לשמש לנו כ-פה המקצועי ויידע להנגיש את מכלול הבעיות שלנו בפניה של הוועדה הרפואית.

רביעית, הוא ידאג לעמוד לצידנו גם אם לא מימשנו את זכאותנו וימשיך ללוות אותנו בהגשת ערער – עד שנמצה את הזכויות שלנו.

פנייה לעורך דין

על מנת לקבל הדרכה והנחיות, חשוב לפנות לעורך דין לקבלת יעוץ משפטי מהר ככל האפשר לאחר התאונה. אם חשוב לכם למקסם את הפיצויים שתקבלו – בחרו בעורך דין בעל ניסיון בתחום תאונות הדרכים, שיעזור לכם לזהות ולהגדיר את הנזקים שנגרמו לכם במלואם וכן יעשה שימוש בניסיונו על מנת למקסם את הפיצוי המגיע לכם עבור נזקים אלו.

חשוב לדעת- חברות הביטוח עושות לא פעם שימוש בכוחן מול נפגעי תאונות דרכים שאינם מיוצגים על ידי עורך דין מנוסה, על מנת ללחוץ עליהם לחתום על הסכם פשרה מהיר, מייד לאחר התאונה. היזהרו מחתימה על מסמכים ללא יעוץ משפטי.  על מנת שתוכלו לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם, מומלץ להמתין ולברר בצורה מלאה ומקצועית את הנזק הרפואי שנגרם לכם ואת ההשלכות של נזק זה על יכולתכם לשוב לשגרת עבודה ולשגרת החיים ככלל.

בהקשר זה חשוב לציין כי מומלץ לא לשוחח או למסור פרטים על התאונה לגורמים חיצוניים, היזהרו במיוחד מחוקרי חברת הביטוח, שלא תמיד מזדהים כחוקרים.

פנו לביטוח לאומי

אם מדובר בתאונה שהתקיימה בשעות העבודה או בדרככם לעבודה או ממנה. יתכן כי תאונת הדרכים תוכר לכם כתאונת עבודה, הכרה אשר עשויה לזכות אתכם בפיצויים ותשלומים מהמוסד לביטוח לאומי. גם בעניין זה, עורך דין מנוסה הוא הגורם היעיל ביותר ללוות ולכוון אתכם בתהליך מול ביטוח לאומי.

לסיכום:

חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי ובעל ניסיון והתמחות בניהול תביעות נפגעי תאונות דרכים.  טיפול בתביעות נפגעי תאונות דרכים מצריך התמחות וידע שהנם ייחודיים לתחום, ויכולים להשפיע בצורה משמעותית על מימוש מלוא הזכויות המגיעות לכם, מול המוסד לביטוח לאומי ומול חברות הביטוח השונות.

זומנתם לועדה בביטוח הלאומי ?

לייעוץ בדבר זכאותכם לפיצוי - מלאו את השאלון הבא:

אולי יעניין אותך גם:

נפגעת בעבודה?

המדריך המלא לנפגע עבודה- תנאי זכאות, פיצוי ועוד...

האקדמיה לזכויות רפואיות

נכות כללית ?

הדרך הנכונה להבטחת הקצבה- תנאי הזכאות, תיאור ההליך וטיפים חשובים

נפגעת בתאונת דרכים?

המדריך המלא לנפגעי תאונות דרכים- מה חשוב לעשות בסמוך לתאונה? את מי ניתן לתבוע? וממי מגיע לי פיצוי?

האקדמיה לזכויות מבית מרקמן את טומשין ושות'